21:51:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Evolúció
... Elejére 3. lap 
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 13:39 | Sorszám: 348
persze, azt hiszed... de nem, csak az idő megy el, tudom... és Teréz anya leányait meg lefejezik, mint nemrég négyet, akár 24 órában csépeljük itt a szót
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. április 20. 13:23 | Sorszám: 347
Szerintem nem hiábavaló szócséplést végzünk, mert az efféle beszélgetések elmaradása vezet
olykor kopt halászok lefejezéséhez a líbiai tengerparton vagy pocsék karikaturisták legép-
puskázásához egy párizsi szerkesztőségben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 13:15 | Sorszám: 346
Ugyan mi rossz van abban, ha beszélgetünk kicsit. egyikünk se világmegváltó, nem is birtokoljuk a Bőccsészek Kövét vagy mit, a magunk laikus módján beszélgetünk.
Oszt jónapot.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 12:57 | Sorszám: 345
*felkeresni
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 20. 12:52 | Sorszám: 344
Rendben. Nekem így is jó, és váltig állítom, hogy nem szabad ezzel éveket tölteni, ezt az időt, amit itt elvitatkozunk másra kell fordítani, szeretteinkre, a munkánkra, mert ez nem visz sehova. Ha összeadnák az emberek azt az időt, amit fórumokra, arckönyvre fordítanak -bizony nagyon nagy tartam jönne ki - helyette jobb megölelni szeretteinket, kirándulni, zenét hallgatni, verset olvasni, fel keresni egy forrást... olyan szép a világ.
( ez itt csak félreértések helye, másképp értettem a mindig úgyis sántító hasonlatot, nálam a forrás az nem anyag, hanem lényegét tekintve a (nem időhatározó) kezdetében,eredetében Ἐν ἀρχῇ - a korsó meg eszköz, mondjuk az agy- amiben termelődik egy gondolat)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 12:24 | Sorszám: 343
Mintha csak egy hasonlattal élve a korsóban termelődne víz, és nem a forrásnál töltenénk meg.

Korsóban termelődik a víz: ez maga a Teremtés. Semmiből valami.

A forrásnál töltik meg: ez tökéletesen materialista nézet. A kezdeti feltételekben benne volt a korsó is, a víz is. Szükségszerűen jöttek létre,

(P.W. Atkins: Teremtés, vagy Martin Rees: csak hat szám c. könyve sokat ír erről)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 11:30 | Sorszám: 342
Kérdés, hogy az "anyag" nem fikció-e ?
Ha az "anyagot" egyre jobb felbontású nagyítóval nézzük, akkor leginkább ürességet látunk
benne, meg nagyritkán "részecské"-ket.
De ha belenézünk, az atom nevű "oszthatatlan részecské"-be, ott is leginkább űrt látunk.
És, főleg, oszthatóságot.
Az alkatrészekről pedig azt látjuk, hogy a "tömeg"-ük csak látszólagos, az inkább energia.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 11:25 | Sorszám: 341
nem tudod "nem-anyagi természetűnek elképzelni." és kell? évtizedek óta nem tudod elképzelni, de miért kell? nem kell.
Az egész az eredetről a keletkezésről szól, de nem lehet megmagyarázni, aki nem akarja érteni. Átmegy a hit kérdéséhez, hogy a nem létezőből áll elő a létező. Tapasztalni lehet, de nem szokták akarni, akik évtizedek óta abban élnek, hogy az anyag maga termeli ki a szellemi tartalmait, a szimfóniát, a szonettet, az intuitív, -nem asszociatív-, gondolatot, és nem a "nem láthatóból áll elő a látható" és eszközként használva az anyagban nyilvánul meg.
Mintha csak egy hasonlattal élve a korsóban termelődne víz, és nem a forrásnál töltenénk meg.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 11:19 | Sorszám: 340
Csudálatos a magyar nyelv.
Azt mondjuk, hogy van a természet, meg van a természetfölötti.
De: "isteni természet"-ről is beszélünk.
Vagyis a természet fölött is természet van.
Mondhatjuk tehát, hogy a tudat természetes valami, de szerintem nem anyagi természete van.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 10:47 | Sorszám: 339
A tudat csak akkor tud szemlélődni, ha anyagi természetű. Mert, jó, fogadjuk el Rafitól, hogy az információ az nem anyag. de az információt feldolgozó valamit azért nagyon nehezen tudom NEM-anyagi természetűnek elképzelni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 20. 10:45 | Sorszám: 338
Miért, az idő nyugodtan lehetne az anyag négyzete is, nem?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 14:33 | Sorszám: 337
Fura ez a térszemlélet.
Az építészek azt hiszik, hogy ott van a tér, ahol nincs anyag !
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 13:18 | Sorszám: 336
Az anyag okozza a kölcsönhatásokat, az anyag térbeli elrendeződése az információ, ezeknek a változása az idő.
A tér az, amit az anyag kitölt, vagy ahogy korábban írtam az a gráf, ami a kölcsönhatási vektorokat leírja.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 12:39 | Sorszám: 335
Akkor mégiscsak ennek a változása az idő !
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 12:34 | Sorszám: 334
Inkább a struktúra szót használnám. Az anyagi részecskék egymáshoz képesti helyzete,
esetleg kölcsönhatási vektorai vagy valami ilyesmi.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 12:03 | Sorszám: 333
Információ = alak ?
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 11:31 | Sorszám: 332
alakváltozás az inkább delta információ.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 11:16 | Sorszám: 331
Információ = alakváltozás ?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 19. 08:21 | Sorszám: 330
A tudat szemlélődik.
Én.
Miért ?
Nem tudjuk.
Föleszmélünk és csodálkozva nézünk körül ezen az ismeretlen bolygón.
Valószínűleg a fájdalom ébreszt föl, ahogy becsapódik mögöttünk az Édenkert kapuja.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 08:20 | Sorszám: 329
Ez konkétan így néz ki: Anyag x információ == Idő.
Azaz, az információ NEM anyag.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 08:17 | Sorszám: 328
... Vagy a még el sem vesztett éden harmatától ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 07:11 | Sorszám: 327
Ez csak azért félrevezető, mert kör sem létezik, amíg le nem rajzolod. Ha meg lerajzolod, akkor nyugodtan belerajzolhatod a középpontját is, semmi különbség nincs a körív (aminek szintén NINCS kiterjedése) és a középpont megítélése között.
A körív, ráadásul, éppúgy meghatározza mindenféle berajzolás nélkül a középpontot. Odaképzelsz két átmérőt, oszt már meg is van a középpont.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 19. 07:07 | Sorszám: 326
És KI szemlélődik? Valamint: miért?
Nem kéne űrszonda-féleséggé lefokozni az élőlényeket.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 18. 22:24 | Sorszám: 325
csak röviden most, eszembe jutott egy szép Karinthy sor:

"ez a sok kisgyerek, még frissen az elvesztett éden harmatától"

A kerti iskola címűben van
http://mek.oszk.hu/06800/06830/06830.htm#102
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. április 18. 19:36 | Sorszám: 324
Ugyanazt a hibát követed el, mint Marx kolléga, aki egész jól ráérzett Lét és Tudat viszonyára,
de előjelhibát vétett az erről való gondolkodásban: a Tudat nem tükröződés, hanem szemlélődés.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...